Bolster - pěchovač koberců při napínání - půjčovna

Kód: 45622
Neohodnoceno
Značka: Floorwise
49 Kč / den
Skladem
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení

Nezbytný pomocník při instalaci koberců metodou napínání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co budu potřebovat na půjčení:

  • kauce 500 Kč
  • občanský průkaz s sebou

Jak napnout koberec:

1. připravte podklad

Podklad musí být suchý, pevný čistý a rovný. Případné hrubší praskliny či prohlubně přetmelte. Výraznější hrboly naopak zbrušte. Poté celou plochu řádně očištěte a vysajte kvalitním vysavačem, tak aby na podlaze nebyly volné částečky nečistot či prachu.

2. instalujte napínací lišty

Dle podkladní vrstvy použijte napínací lišty s hřebíky do betonového podkladu nebo či s hřebíky do dřevěného podkladu. Tyto lišty instalujeme po celém obvodu místnosti, kde koberec ukončujeme, tzn. u stěn a např. u vestavěných skříní. Mezi napínací lištou a stěny nechejte mezeru cca 3 - 7 mm (2/3 tloušťky koberce), do které se poté zapěchuje seříznutá část koberce. Pěchovačku (bloster) máme v půjčovně. Do dveří či do míst, kde přechází koberec na jinou krytinu instalujte přechodové lišty.

3. instalujte podložku pod koberec

Pásy podložky pokládejte těsně vedle sebe bez mezery, pruh vedle pruhu a to potištěnou stranou vzhůru, popř. stranou s vyztuženým povrchem. Jestliže budete mít na koberci plánovaný spoj, musí být spoje podložky tzv. do kříže, tedy pootočeny o 90°vůči spoji koberce. Spoj mezi díly koberce by zároveň měl být nejlépe v místech s malým pohybem osob. Podložka se instaluje po celé ploše, těsně k napínacím lištám a profilům, taktéž na sraz, veškeré přesahy odřízněte nožem. Podložku zafixujte na několika místech k podkladu, aby nedocházelo k jejímu pohybu. Optimálně po obvodech lepidlem ve spreji F599. Na dřevěném podkladu může podložku přisponkovat. Sponkovačku máme také v půjčovně. Spoje podložky je vhodné přelepit stříbrnou páskou Duck Tape.

4. instalujte koberec

Koberec rozprostřete po místnosti (koberec by měl být aklimatizovaný, alespoň 24 hodin v místě pokládky), abyste měli dostatečný přesah kolem všech stěn. Poté zařízněte koberec na jedné, kratší straně místnosti. Koberec neřežte přesně ke zdi, ale s přesahem cca 5 mm. Poté za pomocí koleního napínáku zafixujte koberec do zoubků napínacích lišt a za pomocí bolsteru zapěchujte koberec mezi napínací lištu a stěnu. Poté jděte na opačný konec místnosti a opakujte celý proces, tak aby došlo k přiměřenému vypnutí koberce na podložce. Následně opakujte celý postup na zbývajících stranách koberce. Spojované části koberce seřízněte na rovno, sesaďte k sobě a při domací instalaci podlepte lepidlem ve spreji F599.

Doplňkové parametry

Kategorie: Půjčovna
Materiál: Hliník

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: